Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Elektrobudprojekt

WROCŁAW

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Modułowa serwerownia - innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku

Autor: Elektrobudprojekt, publikacja: 2012-08-24

Modułowa serwerownia to innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku, kompleksowe rozwiązanie przeznaczone dla firm, banków, operatorów telekomunikacyjnych.

Nowoczesne technologie

Opracowane przez kilka firm rozwiązanie pozwala na budowę centrum przetwarzania danych w technologii „zimnego” lub „gorącego korytarza, bądź indywidualnych wymienników ciepła przeznaczonych dla jednej szafy. Takie rozwiązanie zapewnia kontrolę przepływu powietrza i redukcję kosztów chłodzenia serwerowi.

Zastosowanie nowoczesnych przełączników KVM i zdalnie zarządzających listew PDU, zarządzanie serwerowniami może odbywać się zdalnie i z każdego miejsca na świecie. Modułowa serwerownia to połączenie nowoczesnych technologii chłodzenia i zasilania oraz ekonomicznego podejścia do budowy centrum przetwarzania danych pozwalające na pełne zabezpieczenie i nadzór systemów informacyjnych.

Najważniejszymi zaletami są niezawodność, modułowość (łatwa rozbudowa dzięki bezproblemowemu dokładaniu szaf oraz części zasilania, chłodzenia do istniejącego już boxu serwerowego zależnie od potrzeb), redundantność systemów chłodzenia i zasilania, zdalny nadzór i administrowanie wszystkich elementów systemu poprzez sieci LAN/MAN i GSM, system dopasowany jest do realnych potrzeb klienta.

Przełączniki i konsole KVM

Przełączniki KVM są idealnym rozwiązaniem dla administratorów sieci zarządzających wieloma serwerami (platformami). W połączeniu z konsolą LCD urządzenia umożliwiają zarządzanie 8, 16 lub 32 platformami, zapewniając przyjazne i niezawodne środowisko pracy. Urządzania są wyposażone w 15”, 17” lub 19” wyświetlacze LCD z kolorową aktywną matrycą TFT, ultrapłaską klawiaturę i toutchpad, zapewniając przyjazne i niezawodne środowisko pracy wszystkie te funkcje zostały.

Zasilacze awaryjne UPSŁ

Zastosowanie zasilaczy UPS to przede wszystkim ochrona zasilania serwerów, systemów sieciowych, stacji roboczych, sprzętu biurowego, systemów telekomunikacyjnych, systemów alarmowych, bankomatów, sprzętu laboratoryjnego, itp. Podstawowe cechy i funkcje: automatyczna diagnostyka, funkcjonalność, inteligentne zarządzanie mocą i obsługa baterii, oprogramowanie zarządzająco-monitorujące.

Zdalnie zarządzana listwa zasilająca PDU-1

Sterująca listwa zasilająca, wyposażona w 8 gniazd zasilających. Przystosowana do zabudowy w szafie serwerowej typu rack 19". Wysokości 1U. Wyposażona w gniazdo RJ45 do komunikacji Ethernet zgodnie z protokołem SNMP. Zgłaszanie sytuacji alarmowych za pomocą trapów SNMP, listów e-mail i sygnałów dźwiękowych. Listwa wyposażona jest w dodatkowe oprogramowanie umożliwiające zdalny monitoring poboru mocy na poszczególnych gniazdach, ustawianie alarmowania w wypadku przekroczenia zadanych stanów, oraz sterowanie wszystkimi gniazdami zasilającymi.

Chłodzenie i wentylacja

Obecnie centra danych chłodzone są najczęściej poprzez nawiew chłodnego powietrza prowadzonego podłogą technologiczną, W dużych serwerowniach ciężko jest jednak doprowadzić odpowiednio dużą ilość powietrza do wszystkich miejsc i uniknąć mieszania się powietrza chłodnego doprowadzanego, z powietrzem ciepłym odprowadzanym. Stosując tę metodę chłodzenia, możemy uzyskać wydajność chłodniczą do 6 kW na jedną szafę.

W przypadku zastosowania serwerów typu blade potrzebna może być o wiele większa wydajność chłodnicza, nawet do 30kW na szafę. Bardzo istotnym staje się również równomierne rozprowadzenie powietrza chłodzącego między poszczególnymi serwerami, aby nie tworzyć gorących punktów (Hotspots). Wskazane jest zastosowanie w takich przypadkach bezpośredniego chłodzenia szafy za pomocą klimatyzatorów bocznych SideCooler.

Wymiennik ciepła instalowany do prawej lub lewej ściany szafy.

  • Ciepło jest bezpośrednio odprowadzane z miejsca, w którym powstaje,
  • Łatwa instalacja bez ingerencji do wnętrza szafy,
  • Zapewnienie stałego przepływu powietrza,
  • Możliwość zainstalowanie klimatyzatora bocznego do każdego rodzaju szafy za pomocą modułu adaptera
    (nie jest wymagana klasa szczelności IP54),
  • Dla bezpieczeństwa serwerowni zastosowane jest wykrywanie wycieków i kondensacji wody w klimatyzatorze,
  • Urządzenie działa bezobsługowo, wentylatory można wymieniać w trakcie pracy,
  • Łatwo można przy tym stworzyć redundancję N+1,
  • Oszczędność miejsca dzięki opatentowanemu kształtowi,
  • Optymalna cyrkulacja powierza w obiegu zamkniętym – powietrze chłodzące przepływa w kierunku poziomym od przodu do tyłu szafy.
Usługi - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 916 906 Wykonawców najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: